Zimowisko-obóz narciarski-sprawozdanie

Opublikowano: 05.01.2015

 

 

Zimowisko narciarskie  TPD Krosno-sprawozdanie.

Obóz narciarski TPD dla dzieci i młodzieży  w Zakopanem rozpoczął się w poniedziałek  9 lutego 2015 roku, kiedy uczestnicy w liczbie prawie 50-ciu stawili się na zbiórkę, aby wyruszyć pod opieką instruktora i wychowawców na zimową  przygodę  na Harendę. W pierwszy dzień wieczorem sprawdziliśmy sprzęt narciarski. Dla grupy uczestników, którzy nie mieli własnego zostały wypożyczone narty, buty, kaski i kijki. Potem odbyło się szkolenie teoretyczne dotyczące zasad zachowania się na stoku narciarskim. Omówiliśmy Dekalog FIS i zasady funkcjonowania w ośrodku.

Pierwsze zjazdy narciarskie odbyły się rano we wtorek, gdzie przy padającym śniegu, uśmiechnięci, dzielni narciarze zaczęli pierwsze szkolenie. 12-ścioro uczestników, którzy dotąd  nie  doznali wrażeń narciarskich rozpoczęło szkolenie od zapinania butów i nart, podchodzenia, wstawania po upadku. Potem już były zjazdy, wpierw pod asekuracją instruktora potem samodzielnie. Byli uczestnicy, którzy rano nie potrafili stać na nartach, a po południu już samodzielnie wjechali wyciągiem i zjechali z najkrótszego stoku.

Wieczorem młodzi narciarze wędrowali na lodowisko albo bawili się na grapie obok stacji narciarskiej, gdzie można było szaleć na sankach , jabłuszkach i innych „urządzeniach jeżdżących”, w tym „osobistej części ciała”. Było też spotkanie przy gitarze i szkolenie teoretyczne na temat bezpieczeństwa na stoku i technik zjazdowych. I tak było przez cały tydzień. Nikogo nie zniechęciły żadne zawieje śnieżne ani dość trudne warunki na stoku. Ci, co umieją jeździć wyżywali się na trasie FIS, ci, którzy nie umieli jeździć uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem , jeździć z kijkami. Wszyscy pięknie sobie radzili i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy. Nie złamała ducha narciarskiego nawet grypa żołądkowa, która dotknęła część uczestników oraz kadry.

Wszyscy wrócili zadowoleni i zdrowi. Prócz kilku złamanych serc  uczestniczek obozu (przez przystojnych i sympatycznych chłopaków) nic nie zostało złamane.

przedstawiamy kolka fotek z w/w wypoczynku

Bardzo dziękujemy za skorzystanie z naszych usług TPD Krosno.


OFERTA – FERIE ZIMOWE ZAKOPANE HARENDA 2015r.

Ważna informacja!!!

Wyjazd na obóz narciarski:

Krosno, parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 11:00  wyjazd godz. 11:30  09 lutego 2015r.

Bardzo zapraszamy TPD Krosno.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krośnie

ZAPRASZA DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZINY do udziału w OBOZIE  NARCIARSKIM

Termin: 09.02-15.02.2015r.

Cena skierowania: 900 zł od osoby

Karta Zimowisko Zakopane 2015r. str. 1

Karta Zimowisko Zakopane 2015r. str. 2

Zimowisko oferta 2015r.

Zakopane, to zimowa stolica Polski, najpopularniejszy ośrodek sportów  zimowych w Polsce, zapewniający wiele atrakcji pasjonatom narciarstwa. Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny „Bachledówka”, położony 20m od stoku Harenda. Podgórski klimat, usytuowanie z dala od miejskiego zgiełku stwarza doskonałe warunki do rekreacji i propagowania zdrowego stylu życia. Na terenie Ośrodka znajdują się: stołówka, świetlica z kącikiem TV, pomieszczenie na narty, wyciąg krzesełkowy 4-osobowy, 3 wyciągi orczykowe, lodowisko, wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska,  4 parkingi oraz Karczma Góralska serwująca regionalne potrawy.

Cena obejmuje:

- zakwaterowanie w pokojach 2,3,4 osobowych z umywalką, prysznic i wc na korytarzu, wyżywienie 4 posiłki dziennie, opiekę pedagogiczną i instruktora narciarskiego, karnet na przejazdy na stoku, ubezpieczenie NNW, transport  z Krosna do Zakopanego i z powrotem, wszystkie wstępy i wycieczki.

 

Trasy stoku HarendaTrasa Długość Różnica wzniesień Stopień trudności
Czarna 900 m.
210 m.
Trasa bardzo trudna
Czerwona 1000 m.
210 m.
Trasa trudna
Zielona 500 m. 100 m.
Trasa łatwa
Zielona 250 m.
30 m.
Trasa łatwa
Zielona 100 m.
15 m. Trasa bardzo łatwa
Niebieska 1200 m. 210 m.
Trasa średnio trudna

 

http://www.harendazakopane.pl/

Koszty dodatkowe: wypożyczenie nart, łyżew lub sanek.

PROGRAM:

- nauka i doskonalenie jazdy na nartach – kask obowiązkowy!,

- jazda na łyżwach, saneczkowanie,

- zwiedzanie Zakopanego i najbliższej okolicy,

- wieczór regionalny z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek,

- zajęcia świetlicowe,  zabawy na śniegu.

Galeria

 

Zapraszamy i życzymy dużo niepowtarzalnych wrażeń.

Wszelkich informacji udzielamy w biurze Oddziału;

Krosno, ul. Wojska Polskiego 41,

telefon: 13 4326295, 600385593, 600385541.

mail:tpdkrosno@op.pl , www.tpdkrosno.pl

Uwaga!

Program pobytowy może ulec zmianie w przypadku złych warunków atmosferycznych i dostosowany do aktualnie panujących.

Zapraszamy TPD Krosno.