Zimowisko-obóz-sprawozdanie 2016r.

Opublikowano: 04.02.2016

Zimowisko narciarskie  TPD Krosno w Zakopanem.

 

Obóz narciarski TPD dla dzieci i młodzieży  w Zakopanem rozpoczął się w poniedziałek  22 lutego 2016 roku, kiedy uczestnicy  wyruszyli pod opieką instruktora i wychowawców na zimową  przygodę  na Harendę. W pierwszy dzień  sprawdziliśmy sprzęt narciarski a dla grupy uczestników, którzy nie mieli własnego zostały wypożyczone narty, buty, kaski i kijki. Potem odbyło się szkolenie teoretyczne dotyczące zasad zachowania się na stoku narciarskim. Omówiliśmy Dekalog FIS i zasady funkcjonowania w ośrodku.

Następnie odbyły się pierwsze zjazdy narciarskie . 10-ścioro uczestników, którzy dotąd  nie  doznali wrażeń narciarskich rozpoczęło szkolenie od zapinania butów i nart, podchodzenia, wstawania po upadku. Potem już były zjazdy, wpierw pod asekuracją instruktora , potem samodzielnie. Byli uczestnicy, którzy na początku nie potrafili stać na nartach, a po dwóch godzinach  już samodzielnie wjechali wyciągiem i zjechali z najkrótszego stoku.

Wieczorem młodzi narciarze wędrowali na lodowisko albo bawili się na grapie obok stacji narciarskiej, gdzie można było szaleć na sankach , jabłuszkach i innych „urządzeniach jeżdżących”, w tym „osobistej części ciała”. Było też spotkanie przy gitarze i szkolenie teoretyczne na temat bezpieczeństwa na stoku i technik zjazdowych. I tak było przez cały tydzień. Nikogo nie zniechęciły dość trudne warunki na stoku. Ci, co umieją jeździć wyżywali się na trasie FIS, ci, którzy nie umieli jeździć uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem , jeździć z kijkami. Wszyscy pięknie sobie radzili i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy. Prócz kilku złamanych serc  uczestniczek obozu (przez przystojnych i sympatycznych chłopaków) oraz jednego kijka nic nie zostało złamane.

http://www.cwop.krosno.pl/?&id1=aktualnosci&id=1700

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na następny rok.

TPD Krosno.