Zapraszamy na rodzinny weekend w Stolicy!

Opublikowano: 10.04.2016

 

Rodzinna wycieczka TPD do W-awy:

27-28 maja grupa rodzin z Krosna uczestniczyła w wycieczce do stolicy.

Choć wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano, humory dopisywały! W piątek przed południem dotarliśmy do budynku parlamentu i nasz pobyt zaczęliśmy od zwiedzenia Sejmu RP. Wejście tam nie jest łatwe, musieliśmy poczekać na swoją kolej, a później przejść dokładną kontrolę jak na lotnisku! Oczywiście wszystkich nas wpuszczono, przecież jesteśmy porządnymi mieszkańcami miasta Krosna! Opowieści pana przewodnika były ciekawe. Ale posłowie się przed nami ukryli, na ich szczęście, bo mieliśmy do nich kilka trudnych interpelacji obywatelskich.

Po tym przeżyciu musieliśmy ochłonąć, więc wybraliśmy się na spacer po stolicy. W tym dniu odwiedziliśmy  Chopina w Parku Łazienkowskim, (tzn jego pomnik), także Ogród Saski oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Udało nam się zobaczyć zmianę warty.


W tym samym dniu jedna grupa zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, druga zaś eksperymentowała w Centrum Nauki Kopernik. Obiad i kolacja  na 5 piętrze  wieżowca Millennium, gdzie wjeżdżaliśmy supernowoczesnymi windami były przepyszne. Mimo zmęczenia długim dniem część uczestników  wieczorem , w hotelu, śpiewała przy gitarze pieśni  powstańcze i rajdowe do ciszy nocnej! J


Drugi dzień rozpoczęliśmy od  wjazdu na 30 piętro PKiN , skąd popatrzyliśmy na Warszawę z góry. Potem pani przewodnik oprowadziła nas po najciekawszych miejscach Starego Miasta, zapoznała z historią, którą wzbogacała o anegdoty lub legendy. Mogliśmy się przekonać, że Warszawa to niezwykłe miasto nie tylko ze względu na burzliwe losy lecz także ze względu na wyjątkowe piękno wielu miejsc.


Kolejnym etapem naszej wycieczki było dolna część Parku Łazienkowskiego z pałacem na wodzie.  Po obiedzie  grupy zamieniły się miejscami i jedna pojechała do Centrum Nauki Kopernik a druga do Muzeum Powstania. Doświadczyliśmy mnóstwa wrażeń. Część uczestników dopiero poznawała historię Powstania Warszawskiego, ale byli i tacy, którzy swoją wiedzą wprawili w zdumienie przewodników. Po kolacji wyjechaliśmy z Warszawy a wróciliśmy do Krosna  późną nocą ( po 1 w nocy!) zmęczeni lecz bardzo zadowoleni.


Wycieczkę dofinansował samorząd miasta Krosna, za co dziękujemy!

TPD Krosno

Zapraszamy na rodzinny weekend w Stolicy!

OSTATNIE  MIEJSCA !!!

 

Ważna informacja!!!  Wyjazd na wycieczkę do Warszawy.

Krosno, parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 04:30

wyjazd godz. 04:45  27 maja  2016r.

Propozycja wyjazdu  do Warszawy.

 

„Barwy życia od młodości do mądrości, czyli integracja międzypokoleniowa”- śladami historii i współczesności.

Do udziału w wyjeździe  zapraszamy całe rodziny, dzieci,  młodzież, rodziców, dziadków.

Termin:  27-28 maja 2016r.

Cena:  300,00 zł od osoby zawiera:

- wyżywienie (5 posiłków)

- zakwaterowanie (1 nocleg w centrum Warszawy)

- przejazd autokarem

- ubezpieczenie

- opiekę kadry

- obsługę przewodnika podczas zwiedzania Warszawy

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

- program pobytowy, który obejmuje zwiedzanie następujących miejsc:

 

Sejm, Pałac Kultury i Nauki – wyjazd windą na XXX piętro, spacer po Starym Mieście, Katedra, Rynek, Barbakan, Zamek Królewski (z zewnątrz), Grób Nieznanego Żołnierza (podczas zmiany warty), spacer po Łazienkach, Pomnik Chopina, Belweder, Pałac na Wyspie (z zewnątrz), pobyt w Centrum Nauki Kopernik.

Wyjazd dofinansowany ze środków Gminy Krosno.


Zapraszamy i życzymy dużo niepowtarzalnych wrażeń.

Wszelkich informacji udzielamy w biurze Oddziału;

Krosno, ul. Wojska Polskiego 41,

tpdkrosno@op.pl , www.tpdkrosno.pl