Sprawozdanie Zima 2022

Opublikowano: 21.02.2022

Zimowe ferie dla dzieci i młodzieży z TPD Krosno.

Trwają ferie zimowe i  przed opiekunami oraz organizatorami wypoczynku  wyzwanie, jak ten czas uatrakcyjnić. Od wielu lat  także TPD Krosno spieszy z pomocą i propozycjami  aktywnego spędzenia czasu wolnego. W br zorganizowaliśmy półkolonię dla dzieci młodszych, która znalazła miejsce w SP nr 14 oraz narciarskie zimowisko w Zakopanem dla grupy starszych dzieci i młodzieży. Obie formy zyskały dofinansowanie ze strony Władz Samorządowych m. Krosna.

Trwa półkolonia dla kilku grup dzieci. W jej trakcie odbywają się wspólne  zajęcia profilaktyczne dot .bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku, zajęcia plastyczno – muzyczne w grupach, zajęcia z dogoterapii, jazda na łyżwach na lodowisku, wyjścia na basen, wyjścia do kina, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia sportowe w sali gimnastycznej i na świeżym powietrzu, zajęcia świetlicowe, gry dydaktyczne i inne.

Odbyło się zimowisko narciarskie w Zakopanem dla młodych miłośników narciarstwa zjazdowego na stacji narciarskiej Harenda Ski. W jego trakcie ośmiu uczestników nauczyło się jazdy na nartach od podstaw  a pozostali doskonalili techniki  narciarstwa zjazdowego i dobrze się bawili. Uczestnicy  odbyli spacer na bezpiecznej trasie w kierunku Gubałówki i Zębu  oraz po Zakopanem. Pół dnia spędziliśmy w Podhalańskich Termach z gorącymi wodami . Wszystko się udało zdrowotnie i sportowo! A  oto fotorelacja z obu form.