Kolonie i obozy zagraniczne 2016r.

Opublikowano: 15.02.2016

Hiszpania – LLORET DE MAR

Ważna informacja!!! Wyjazd na obóz do Hiszpanii:

Krosno, parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 03:30  wyjazd godz. 04:00,   6 lipca  2016r.

Bardzo zapraszamy TPD Krosno.

 

OBÓZ MŁODZIEŻOWY  W HISZPANII

Karta kwalifikacyjna

Hiszpania 06.07-17.07.2016r.

LLORET DE MAR

Hiszpania, kraj którego charakter stworzyła historia, środowisko i ludzie. Niezwykle piękna, z krajobrazami, które poruszą każdego! Kojarzy się nam ze wspaniałą pogodą, palmami i złocistymi plażami z pocztówek.., z walkami byków i tańcami flamenco, z ognistym temperamentem i romantycznym Don Kichotem, z setkami zabytków. Kilkadziesiąt kilometrów od jej stolicy Barcelony rozciągają się plaże -Dzikiego Wybrzeża” Costa Brava i Costa del Maresme. Błękitne fale docierają do jej brzegów i przynoszą z sobą wszystko to, co zwykło się określać mianem -śródziemnomorski klimat”. To właśnie tutaj w pełni  można rozkoszować się słońcem i morzem. A wieczorami każdym zakątku rozbrzmiewa muzyka, hiszpańskie tapas pękają w szwach, dyskoteki przyciągają światłem i krzykliwymi neonami. Dla tradycjonalistów Katalończycy zaserwują pokazy rodzimych tańców i gitarowe rytmy. Costa Brava, w tłumaczeniu na język polski Dzikie Wybrzeża, to doskonałe miejsce na wakacje. Młodzież z całego świata przybywa tu co roku, aby spędzić czas w atmosferze dobrej zabawy. 

Lloret de Mar to miasto położone na malowniczym, skalistym wybrzeżu Costa Brava.  Obecnie, Lloret de Mar jest jednym z najbardziej znanych i popularnych, hiszpańskich kurortów i uzdrowisk na wybrzeżu. W głębi wąskich uliczek klimat i nastrój Hiszpanii sprzed wieków. Ponadto niezliczona ilość butików, straganów i kawiarni. Lloret de Mar w skrócie oznacza również tylko 60 km do Barcelony, rejsy statkami po Costa Brava, Delfinarium i Aqupark ‘Water World’, a w nim zjeżdżalnia kamikaze o wysokości 77 metrów!

 

Na terenie hotelu znajduje się sala restauracyjna, barowa, telewizyjna, basen. W hotelu znajduje się basen. Odległość od plaży to około 450 metrów.

Pokoje 3, 4 i 5 osobowe z łazienkami, balkonem, klimatyzacją, TV.

 

WYŻYWIENIEPakiet FULL BOARD

3 posiłki dziennie  w postaci bufetu:  9 śniadań, 9 lunchy, 9 obiadokolacji.

Napoje – woda, sok, napoje ciepłe do śniadań.

Napoje do lunchy i kolacji dodatkowo płatne.

Suchy prowiant na drogę powrotną.

TERMIN:  06.07 (pobyt:07 do 16 lipca) 17.07. 2016 (młodzież 12-18 lat)

Cena  2.490,zł zawiera:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, WC),
– 9 noclegów w hotelu w  Hiszpanii,
– wyżywienie podczas pobytu i w drodze powrotnej,
– realizację programu,

- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, pilota przewodnika, rezydenta, medyczna,
– ubezpieczenie KL i NNW,

Program pobytu:

- plażowanie i kąpiele morskie,
wycieczki piesze po okolicy, zwiedzanie,
dyskoteki,
konkursy, gry, zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe,
zajęcia plenerowe.

- wycieczka do Barcelony stolicy Katalonii: zwiedzanie, wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się wiele obiektów z czasów Olimpiady, która w1992 roku odbyła się w Barcelonie, ciągle niedokończona świątynia Sagrada Familia oraz Passeig de Gracia -dzieło słynnego architekta Antonio Gaudiego. Spacer po starym centrum miasta oraz Ramblas- słynnym barcelońskim deptaku, pełnym ulicznych artystów, sklepów, barów i restauracji. Przejazd pod Camp Nou, słynny stadion „Dumy Katalonii” – FC Barcelona – pamiątkowe zdjęcie na tle stadionu (wejście na stadion dla chętnych,  płatne dodatkowo 22 euro) obejrzenie pokazu magicznych fontann.

- wycieczka do Girony zwiedzanie z przewodnikiem malowniczego i zarazem strategicznie położonego  miasta. Miasto było wielokrotnie oblegane przez różnych najeźdźców o czym świadczą ogromne mury obronne. Na wyglądzie miasta zaważyła także kilkuwiekowa obecność Żydów. Wszystko to stwarza niepowtarzalną mieszankę stylów architektonicznych. Dziś jest to jedno z najładniejszych miast w Katalonii nazywane przez mieszkańców regionu „stolicą Costa Brava”.

Wizyta w muzeum jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku Salvadora Dali. Uczestnicy zobaczą najważniejsze miejsce związane z artystą – Teatre Museo de Dali, które zostało osobiście zaprojektowane i stworzone przez artystę. Poza licznymi dziełami na płótnach, które można podziwiać w muzeum, samo wnętrze jest wyjątkowe ze względu na różnorodność twórczości w postaci rzeźb, malowideł ściennych, artystycznych instalacji przestrzennych. Teatr – Muzeum Salvadora Dali jest swoistym labiryntem surrealizmu.

Ważne informacje:  Podróż trwa ok. 28 – 30 h- prosimy zaopatrzyć się w drobne euro i prowiant na drogę.

Należy zabrać ważny paszport lub dowód osobisty, krem z filtrami UV, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, maść na oparzenia słoneczne. Kieszonkowe 50-70 Euro

 

Prosimy o wyrobienie EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO” dla uczestników wypoczynku.

 

 

Zapraszamy i życzymy dużo niepowtarzalnych wrażeń.

Wszelkich informacji udzielamy w biurze Oddziału;

Krosno, ul. Wojska Polskiego 41, tel. 13 43 262 95

tpdkrosno@op.pl , www.tpdkrosno.pl