Kolonie i obozy zagraniczne 2015r.

Opublikowano: 27.02.2015

Włochy – Sycylia, Grecja, Austria – Włochy,

Karta kwalifikacyjna

Włochy – Sycylia 01.07-13.07.2015r.

Ważna informacja!!!

Wyjazd na obóz  Włochy-Sycylia:

Krosno-parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 15:30  wyjazd godz. 16:00  1 lipca 2015r.

 

 


Włochy - Sycylia – Katania

Sycylia (La Sicilia), to największa (25.708 km2) wyspa Morza Śródziemnego, która od wieków była naturalną granicą między Afryką i Europą. Gwarantowane słońce, błękitne morze i złoty piasek oraz ogromna ilość zabytków. Strategiczne położenie powodowało, że wyspa była celem częstych najazdów, których świadectwo wciąż możemy podziwiać w postaci budowli, jakie po sobie zostawili najeźdźcy: greckie świątynie, rzymskie ruiny, normańskie kościoły i zamki oraz arabskie i bizantyjskie kopuły.

Katania (Catania) – miasto leży u stóp wulkanu, na terenie o stałej aktywności sejsmicznej, wybudowane jest z wulkanicznych skał. Największą atrakcją wschodniego wybrzeża jest duma Sycylii, największy czynny wulkan Europy, Etna.

Ośrodek wypoczynkowy położonym w Katanii bezpośrednio przy pięknej piaszczystej plaży.  Do dyspozycji Gości są domki murowane z klimatyzacją, łazienką, telewizorem i lodówką. Restauracja znajduje się w oddzielnym budynku na terenie kompleksu. Na terenie ośrodka animacje i zabawy. Teren ośrodka jest ogrodzony.

Termin: 01.07  -  13.07. 2015r. (wiek 12-18 lat) – 13 dni)

Cena  2.200 zł  obejmuje:

ZAKWATEROWANIE – 9 noclegów – Katania  2 noclegi tranzytowe w okolicach Rzymu ( Papieskie Sanktuarium Matki Bożej „ad Rupes” – Castel S.Elia).

W okolicy ośrodka w Katanii znajduje się ok. 700m supermarket ARD, 2 km supermarket Auchan. Do centrum Katanii jest 3 km.

WYŻYWIENIE na miejscu 3 posiłki: śniadanie (kontynentalne bufet),  lunch,  kolacja. Wyżywienie w czasie noclegów tranzytowych - 2 posiłki: obiadokolacja, śniadanie (możliwość zakupu posiłku w czasie przejazdu autokarem we własnym zakresie (koszt około 5 – 10 euro).
OPIEKA PEDAGOGICZNA

UBEZPIECZENIE NNW i KL

TRANSPORT AUTOKAREM

PROGRAM:

Dzień 1 – wyjazd z  Krosna  w godzinach wieczornych, parking ul. Wojska Polskiego 41 przejazd przez Bratysławę-Graz-Padwę-Bolonię-Rzym.
Dzień  2 – przyjazd do Włoch w  okolice Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 3- śniadanie, zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem, obiadokolacja nocny  przejazd na południe Włoch, transfer promowy na Sycylię.
Dzień 4
-przyjazd do ośrodka  w godzinach porannych  zakwaterowanie, śniadanie lub lunch, plażowanie, zapoznanie z ośrodkiem najbliższą okolicą, kolacja.

Dzień 5 -10 – plażowanie, animacje, dyskoteki, dzień sportu, gry i zabawy zespołowe, teleturnieje, konkursy, quizy, karaoke, wieczorne spotkania przy muzyce.

Wyprawa na Etnę – największy i najwyższy czynny wulkan Europy z surowym „księżycowym” krajobrazem na zboczach. Wyjazd na Crateri Silvestri (słynnych nieaktywnych kraterów). Przejazd do centrum Katanii. Zwiedzanie Katanii. Grupa odkryje piękno centrum Katanii, które zostało przekształcone przez naturę w przeciągu wieków. Dzieci obejrzą zabytkową barokową architekturę (budynki i ulice z kamienia lawowego – ruiny), poznają  historię i legendy związane z odwiedzanym miejscem.

Dzień 11 śniadanie wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w okolice Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12 śniadanie wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 13 powrót do Polski w godzinach porannych, Krosno parking ul. Wojska Polskiego 41.

Ważne informacje.

Należy zabrać ważny paszport, lub dowód osobisty, krem z filtrami UV, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, maść na oparzenia słoneczne, wygodne buty.

Podróż trwa ok. 28 – 30 h- prosimy zaopatrzyć się w drobne euro i prowiant na drogę.

Rodzice uczestnika odpowiadają finansowo za wyrządzone szkody.

Sugerowane kieszonkowe ok 70,- EUR.

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel.   134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl

 

 

Informacja:

Prosimy o wyrobienie EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO” dla uczestników wypoczynku.


Karta kwalifikacyjna

Grecja – Paralia Skotina   24.07 – 04.08.2015r.

Grecja -Paralia -Skotina

 

Ważna informacja!!!

Wyjazd na obóz  Grecja-Paralia-Skotina:

Krosno-parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 03:30  wyjazd godz. 04:00  24 lipca 2015r.


Uwaga: Należy zabrać ważny paszport.

GRECJA - uznawana jest za kolebkę zachodniej cywilizacji. Posiada niewyobrażalnie wiele do zaoferowania. Oprócz możliwości zwiedzania licznych wspaniałych zabytków i miasteczek głównym atutem Grecji są malownicze plaże, kąpiel w oszałamiająco ciepłym morzu oraz świeże i kolorowe potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Dobra infrastruktura oraz swobodna atmosfera są gwarancją udanych wakacji.

Paralia Skotina – urokliwa miejscowość na Riwierze Olimpijskiej, położona u podnóża najwyższej góry Grecji Olimpu.  Riwiera Olimpijska, to jedno z najurokliwszych miejsc Grecji, gdzie wysokie góry i piaszczyste plaże łączą się z lazurowym morzem. Tutaj bogata historia regionu z licznymi zabytkami starożytnej Grecji przeplata się z nowożytnymi atrakcjami. Główne zalety tej nadmorskiej miejscowości, to czyste wody Morza Egejskiego, niezmiennie bezchmurna i słoneczna pogoda oraz szeroka piaszczysta plaża z bezpiecznym zejściem do morza, która uzyskuje najwyższą klasę czystości „Blue Flag”. W pobliżu znajdują się liczne kluby i tawerny, gdzie panuje niepowtarzalna gościnna atmosfera.

Hotel „Livithara” – położony jest nad morzem w miejscowości Skotina, 30 km od Katerini i 100 km od Salonik. Pokoje 3-4-5 osobowe z łazienkami, balkonem, lodówką, (klimatyzacja dodatkowo płatna 5 Euro/pokój/dzień). Na terenie obiektu znajduje się basen, hotel posiada piękną, piaszczystą plażę w odległości ok. 350 m.

 


Termin:  24 lipca do 04 sierpnia 2015 (wiek 12-18 lat) – 12 dni
Cena  1.900,- zł  obejmuje:

  • PRZEJAZD autokarem
  • ZAKWATEROWANIE  9 noclegów w hotelu
  • WYŻYWIENIE 3 posiłki dziennie( śniadanie lunch, obiadokolacja) – do śniadań podawana jest kawa, herbata, sok, o obiadów i kolacji woda
  • OPIEKA kadry pedagogicznej i pilota  oraz rezydenta na miejscu
  • UBEZPIECZENIE NNW i KL
  • PROGRAM:

Wycieczka Meteory (wycieczka całodniowa) – skalny las Thesalijskiej Równiny (ósmy cud świata), na którym zostały osadzone klasztory ortodoksyjne. Drugie co do wielkości centrum monastycyzmu w Grecji. Z modlitwą i postami, wyrzeczeniem wszystkiego co ziemskie, mnisi byli podporą kultury i tradycji narodu. Z 24 klasztorów, które powstały w ciągu wieków, zachowało się dzisiaj tylko 6, które nadal wywierają ogromne wrażenie. W drodze powrotnej odwiedziny w pracowni ikon, obejrzenie pokazu ich wykonywania, zakup pamiątek.

Wycieczka – rejs na Skiathos (wycieczka całodniowa) – zielona wyspa Archipelagu Sporad, gdzie fale lazurowego Morza Egejskiego rozbijają się o koronkowe wybrzeże. Liczne zatoki i zatoczki oraz wysepki otaczające wyspę będzie można podziwiać ze statku, którym podpływamy do uroczego miasteczka, gdzie tarasowo wybudowane zostały domki otoczone kolorowymi kwiatami. Kąpiel morska na słynnej plaży Kukunaries, otoczonej piniowym lasem rosnącym nad złotymi piaskami. Piasek tej plaży wydaję się złoty za sprawą zawartej w nim miki.

Wycieczka na tradycyjny, lokalny grecki targ-bazar w Leptokarii. Plażowanie, dyskoteki, gry i zabawy zespołowe, rozgrywki sportowe, konkursy, teleturnieje.

PROPONOWANY PROGRAM

Dzień 1 wyjazd z Polski -  Krosno Parking ul. Wojska Polskiego 41.
Dzień 2 przyjazd do ośrodka – zakwaterowanie w pokojach od godziny 14.00 spacer po miejscowości, wieczorek integracyjny.
Dzień 3 zwiedzanie miasteczka Skotina, pobyt na plaży.
Dzień 4 wycieczka całodzienna na Skiathos .
Dzień 5 całodniowe plażowanie, gry i zabawy terenowe. Wieczorem dyskoteka.
Dzień 6 wycieczka autokarowa na Meteory do „wiszących klasztorów” .
Dzień 7 plażowanie (do lunchu). Wyjazd do Leptokarii, zakupy na greckim targu i w saloniku z pamiątkami.
Dzień 8  wyjście na plaże, gry, zabawy, rozgrywki sportowe.
Dzień 9 plażowanie, rozgrywki sportowe, gry zabawy terenowe.
Dzień 10 plażowanie, zabawy zespołowe. Wieczorem dyskoteka pożegnalna.
Dzień 11  po śniadaniu pakowanie bagaży, wykwaterowanie, lunch. Około godz.13.00 wyjazd w drogę powrotną.
Dzień 12 powrót do Polski.


Ważne informacje.

Należy zabrać ważny paszport, krem z filtrami UV, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, maść na oparzenia słoneczne.

Rodzice uczestnika odpowiadają finansowo za wyrządzone szkody.

Sugerowane kieszonkowe ok 70,- EUR.

Uwagi:

Czas wschodnioeuropejski – godzina do przodu.

Podróż trwa ok. 28 – 30 h- prosimy zaopatrzyć się w drobne euro i prowiant na drogę.

Plaże ogólnodostępne, bezpłatne. Leżaki i parasole za dodatkową opłatą.

 

UWAGA! KONIECZNY PASZPORT

 

Informacja:

Prosimy o wyrobienie EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO” dla uczestników wypoczynku.

 Austria „Treffen” -  Włochy  PERTEGART  ” LIGNANO”

Karta kwalifikacyjna

Austria-Włochy 29.06-10.07.2015r.

OBÓZ MŁODZIEŻOWY

 

Ważna informacja!!!

Wyjazd na obóz  Austria-Włochy:

Krosno-parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 22:30  wyjazd godz. 23:00  29 czerwca 2015r.

Austria – VILLACH

Austria - góry cieszą się zainteresowaniem turystów zarówno zimą, jak i latem, kiedy otwierają dla nich swoje szlaki górskich wędrówek. Najwyższe szczyty Austrii to trzytysięczniki znajdujące się w Alpach Wschodnich. Najwyższym z nich jest mierzący 3798 m n.p.m. Grozglockner w Karyntii. Znajdująca się na południu Austrii i granicząca ze Słowenią i Włochami Karyntia, to jeden z najpiękniejszych regionów Europy. Znajdziemy tu fantastyczne szlaki trekkingowe, jeziora o kolorze tropikalnego morza i źródła termalne.

TREFFEN k/VILLACH - Historyczne miasteczko sięgające swymi korzeniami 500r p.n.e., umiejscowione w przepięknej dolinie, niedaleko jeziora Ossiascher See. Wśród zabytków znajduje się tutaj Zamek Treffen i Kościół St. Maximilian. Stanowi doskonała bazę wypadową dla zwolenników wypraw pieszych i rowerowych oraz narciarzy.

Włochy  PERTEGART  ” LIGNANO”

Włochy – PERTEGART - LIGNANO - jeden z najładniejszych kurortów włoskich nad Morzem Adriatyckim, na półwyspie między Triestem a Wenecją. Jest idealnym miejscem dla wypoczynku nie tylko rodzin, osób samotnych, ale również grup szkolnych i innych grup zorganizowanych. Na odwiedzających czeka 8 km długa i ponad 100 m szeroka piaszczysta plaża z bardzo łagodnym zejściem do morza i wodą o dużej zawartości jodu i soli leczniczej oraz lasy borowe, które otaczają Lignano.


OBÓZ MŁODZIEŻOWY  12-18 lat

Termin: 29 czerwca  – 10 lipca 2015r.

Cena 1.880,-  obejmuje:

 

ZAKWATEROWANIE :

AUSTRIA – Hotel „ALPENROSE położony 1600   m n.p.m.  w miejscowości  Treffen k/Villach. Pokoje 4, 5  osobowe z toaletami, TV.  Na terenie obiektu znajduje się restauracja z dobrą kuchnią,   sala dyskotekowa, boiska do piłki nożnej  i siatkowej.

Urocze położenie obiektu oraz miła polskojęzyczna obsługa gwarantuje komfortowy wypoczynek.

U podnóża góry znajduje się jezioro Ossiacher ( latem 26 st.) na którym mamy swoją przystań ze sprzętem pływający.

Pokoje 4,5 osobowe z łazienkami, TV i balkonami.

Wyżywienie – trzy posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje + lunch, w dniu wycieczek suchy prowiant).

Galeria:

 

Dzień  1 – wyjazd z Krosna parking ul. Wojska polskiego 41

Dzień  2  – przyjazd do hotelu w Austrii godz.12.00, obiad,  zwiedzanie okolicy i wjazd kolejką na Gerlitzen 2000 m n.p.m., kolacja.
Dzień  3 – śniadanie, rejs statkiem po jeziorze Osiach, kąpiel, plażowanie  zajęcia sportowe, powrót na obiadokolację, karaoke .
Dzień  4 – śniadanie , wycieczka na przełęcz RAGASCHLUCHT – najpiękniejszą przełęcz z wodospadami w Karyntii i basen ze zjeżdżalniami w Obervellach , powrót na obiadokolację, projekcja filmu.
Dzień  5 -  pobyt nad jeziorem w Osiach kąpiel, plażowanie, zabawy nad wodą, powrót na obiadokolację, dyskoteka
Dzień  6 – śniadanie,  wycieczka  na przełęcz  GROPPENSTEINSCHLUCHT  i na basen Reiseck .
Dzień  7 -  po śniadaniu rejs statkiem,  pobyt nad jeziorem w Osiach ( zjeżdżalnie ,kajaki), powrót na obiadokolację
Dzień  8 – śniadanie ,  wyjazd nad ADRIATYK  do Lignano (WŁOCHY) zakwaterowanie.

 

WŁOCHY – Hotel „SANDRON” w Pertegradzie. Pokoje 3-4-osobowe z węzłem sanitarnym.

DALSZY  PROGRAM  IMPREZY Włochy:

Dzień  8 – śniadanie , przyjazd nad ADRIATYK  do Lignano (WŁOCHY) zakwaterowanie, pobyt na plaży i kąpiel w morzu, powrót na obiadokolację.
Dzień  9 – śniadanie i całodniowy pobyt w AQUAPARKU  w Lignano, obiadokolacja.
Dzień 10 – śniadanie, wycieczka do Wenecji – zwiedzanie, powrót na obiadokolację.
Dzień 11 – śniadanie, pakowanie bagaży i wyjazd w drogę powrotną. Postój na  obiadokolację.
Dzień 12 – przyjazd do Krosna.

UWAGA!

KONIECZNY PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY, plażowe buty, grubsza karimata, krem z filtrem, sugerowane kieszonkowe ok. 70 euro.

TPD 38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl

 

Informacja:

Prosimy o wyrobienie EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO” dla uczestników wypoczynku.

 

 

 


 

WYŻYWIENIE na miejscu w hotelach, śniadanie w formie bufetu,  lunch,  obiadokolacja lub słuchy prowiant w dniu wycieczek.
OPIEKĘ PEDAGOGICZNĄ i PILOTA
UBEZPIECZENIE NNW i KL
PRZEJAZD AUTOKAREM
PROGRAM:

Dzień  1 ? wyjazd z Krosna parking ul. Wojska polskiego 41

Dzień  2  – przyjazd do hotelu w Austrii godz.12.00, obiad,  zwiedzanie okolicy i wjazd kolejką na Gerlitzen 2000 m n.p.m., kolacja.
Dzień  3 ? śniadanie, rejs statkiem po jeziorze Osiach, kąpiel, plażowanie  zajęcia sportowe, powrót na obiadokolację, karaoke .
Dzień  4 ? śniadanie , wycieczka na przełęcz RAGASCHLUCHT ?najpiękniejszą przełęcz z wodospadami w Karyntii i basen ze zjeżdżalniami w Obervellach , powrót na obiadokolację, projekcja filmu.
Dzień  5 ?  pobyt nad jeziorem w Osiach kąpiel, plażowanie, zabawy nad wodą, powrót na obiadokolację, dyskoteka
Dzień  6 ? śniadanie,  wycieczka  na przełęcz  GROPPENSTEINSCHLUCHT  i na basen Reiseck .
Dzień  7 ?  po śniadaniu rejs statkiem,  pobyt nad jeziorem w Osiach ( zjeżdżalnie ,kajaki), powrót na obiadokolację
Dzień  8 ? śniadanie ,  wyjazd nad ADRIATYK  do Lignano (WŁOCHY) zakwaterowanie, pobyt na plaży i kąpiel w morzu, powrót na obiadokolację.
Dzień  9 ? śniadanie i całodniowy pobyt w AQUAPARKU  w Lignano, obiadokolacja.
Dzień 10? śniadanie, wycieczka do Wenecji – zwiedzanie, powrót na obiadokolację.
Dzień 11 ? śniadanie, pakowanie bagaży i wyjazd w drogę powrotną. Postój na obiadokolację.
Dzień 12 ? przyjazd do Krosna

UWAGA! KONIECZNY PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY, plażowe buty, grubsza karimata, krem z filtrem, sugerowane kieszonkowe ok. 70 euro.

TPD 38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593 www.tpdkrosno.pl