Kolonie i obozy wypoczynkowe 2014r.

Opublikowano: 10.02.2014

Krynica Zdrój, Gdynia, Kołobrzeg, Świnoujście, Zakopane

Karta kwalifikacyjna Krynica Zdrój 28.06-11.07.2014r

Krynica Zdrój „Rzymianka


 

Turnus zdrowotno – wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży.

Krynica Zdrój - to miasto w województwie małopolskim, powiat nowosądecki. Klimat tego uzdrowiska jest bardzo sprzyjający, a położenie dosyć wysokie (ok. 600). Miasto znane jest ze swoich właściwości leczniczych, posiada kilka pijalni wód, gdzie za opłatą można posmakować różnych kompozycji mineralnych.  Krynica jest położona pomiędzy trzema górami: Krzyżową (812), Parkową (741) i Jasiennikiem (775). Od północy i wschodu przestrzeń miasta zamknięta jest przełęczami, a ku południu otwiera się doliną rzeki Kryniczanki, która przepływa z północy na południe przez całą długość miasta. W samym centrum wpływa do niej z jej lewego brzegu potok Palenica, który podąża ze wschodu. W końcu XIX w. Krynica była modnym i elitarnym miejscem pobytu i spotkań wielu sławnych Polaków. (bywali tu m. in. J. Matejko, A. Grottger, H. Sienkiewicz, J. I. Kraszewski). W okresie międzywojennym przebywali tu również: L. Solski, H. Modrzejewska, W. Reymont, J. Tuwim, K. I.Gałczyński, J. Kiepura (miał tu własną willę Patria”).

Dom Turysty  „Rzymianka” w Krynicy-Zdroju posiada pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami oraz pokoje 2,3 osobowe z umywalkami (prysznice i toalety w korytarzach), wszystkie z telewizorami. Ośrodek położony w centrum Krynicy Zdroju. W budynku dostępna jest jadalnia z pełnym zakresem świadczeń (śniadania i kolacje podawane na szwedzkim stole, a do obiadu  kilka rodzajów sałatek, które oferowane są bez ograniczeń) oraz sala z bilardem i dużym tarasem, świetlica – sala Disco. W sąsiedztwie znajdują się: basen i grota solna.

Termin: 28 czerwca – 11 lipca 2014r.

Cena  1130  zł od  osoby

obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie
 • przewóz grupy na wypoczynek  i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej
 • program rekreacyjno – wypoczynkowy:

- wycieczka do Kamiannej (Muzeum Pszczelarstwa),

- wycieczka do Muszyny, zwiedzanie i pobyt w Aquaparku,

-wyjazd kolejką  na Górę Parkową – zjazdy na „Rajskich Ślizgawkach”,

- wyjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką spacer ścieżką zdrowia,

– zwiedzanie Krynicy z przewodnikiem, Deptak Krynicki, Pijalnia Wód Mineralnych, Pomnik Nikifora (pobyt w Muzeum Sztuki Nieprofesjonalnej – obejrzenie wystawy dot. życia i twórczości Nikifora Krynickiego) , Jana Kiepury, Stare Łazienki,

- wyjście do Parku Słotwińskiego, piesza wędrówka szlakiem turystycznym – Przełęcz Krzyżowa, Góra Krzyżowa – Krynica Zdrój, wędrówka na górę Huzary i na Jakubik, zjazdy na „rajskich ślizgawkach” i torze saneczkowym,

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: zawody sportowe (tenis stołowy, piłka siatkowa, kolonijna liga piłki nożnej, spartakiada, zabawy terenowe, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, marsze na orientację, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki wg potrzeb,

- pobyt na basenie i w grocie solnej.

Krynica Rzymianka galeria

 

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel.   134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl


 

Gdynia”Internat Zespołu Szkół”


Ważna informacja:

Zmiana godziny wyjazdów do Gdyni w dniach 6.07.2014r. i 13.07.2014r. zbiórka 16:30, Krosno parking ul. Wojska Polskiego 41, wyjazd godz. 17:00 wcześniejsza godz. wyjazdu 21:00.

Bardzo przepraszamy TPD Krosno.


Karty kwalifikacyjne

Gdynia 06.07-14.07.2014r.

Gdynia 06.07-21.07.2014r.

Gdynia 13.07-21.07.2014r.


Kolonia wypoczynkowa, obóz, wycieczka integracyjna dla dzieci i młodzieży.

Gdynia- położona jest nad wodami Zatoki Gdańskiej. Posiada rozległe nadmorskie tereny spacerowe. Zalicza się do nich  Molo Południowe, będące przedłużeniem  Skweru Kościuszki – cumują tam jednostki muzealne – niszczyciel ORP ” Błyskawica” oraz żaglowiec „Dar Pomorza”. Na Molo Południowym znajduje się także  Akwarium Gdyńskie, a do Helu, Jastarni, Gdańska, Sopotu i Kaliningradu pływają z niego statki białej floty.

Internat- położony jest w bardzo urokliwym miejscu, na granicy Parku Krajobrazowego „Kępa Radłowska” w pobliżu plaży i Bulwaru. Z okien Internatu roztacza się widok na panoramę Gdyni oraz morze.

Pokoje 3-4osobowe z węzłem sanitarnym na korytarzu. Do dyspozycji uczestników stołówka z pełnym zakresem świadczeń, sala telewizyjna i dyskotekowa ze sprzętem nagłaśniającym, boiska wielofunkcyjne.

http://www.zsb.gdynia.pl/

https://www.google.pl/maps

 

Kolonia wypoczynkowa

Termin  06.07-21.07. 2014r.

Cena: 1.300 zł

Wycieczka  integracyjna (9 dni)

06.07-14.07.2014r.

13.07-21.07.2014r.

Cena  820 zł

Cena  420 zł (dopłata ze środków PFRON dla mieszkańców Krosna i Powiatu Krośnieńskiego – wymagane orzeczenie o niepełnosprawności).

Cena obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie
 • przejazd ośrodka i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco -rekreacyjno – wypoczynkowy:

- rejs statkiem lub tramwajem wodnym, zwiedzanie Gdyni – Akwarium Gdyńskie, Okręt – Muzeum „Błyskawica” (polski przedwojenny niszczyciel, obecnie najstarszy zachowany okręt tego typu na świecie) i „Dar Pomorza”, spacer Skwerem Kościuszki, wejście na Molo Południowe i do mariny gdzie stacjonują jachty i motorówki, spacer bulwarem nadmorskim,

- wycieczka do Gdańska, spacer Traktem Królewskim, Fontanna Neptuna, symbol Gdańska słynny Żuraw, ZOO. i Sopotu,

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: zawody sportowe (tenis stołowy, piłka siatkowa, kolonijna liga piłki nożnej, spartakiada, zabawy terenowe, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, konkurs rzeźby w piasku,  wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, marsz na orientację, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki wg potrzeb, kąpiel w morzu, plażowanie.

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel.   134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl

 


Kołobrzeg „Dom Rybaka”

Ważna informacja!!!

Wyjazd do Kołobrzegu:

Krosno, parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 16:30  wyjazd godz. 17:00  30 lipca 2014r.

Bardzo zapraszamy TPD Krosno.


Karta kwalifikacyjna – Kołobrzeg 30.07-14.08.2014r.


Kolonia wypoczynkowa obóz dla dzieci i młodzieży.

Kołobrzeg - to miejscowość uzdrowiskowa i duże kąpielisko morskie o największym nasłonecznieniu na Wybrzeżu Bałtyckim. Do dyspozycji wczasowiczów jest 6-kilometrowa piaszczysta plaża wzdłuż, której ciągnie się zacieniona aleja nadmorska. Atrakcją jest wysunięte 220m w głąb morza molo spacerowe i latarnia morska z udostępnionym dla turystów tarasem widokowym.

Ośrodek Wypoczynkowo – Rekreacyjny i Rehabilitacyjny „DOM RYBAKA”, to 3-kondygnacyjny budynek położony na ogrodzonym, pięknie zagospodarowanym terenie w bezpiecznym sąsiedztwie parku, 600m od morza i pięknej piaszczystej plaży. Obiekt posiada własną stołówkę, salę telewizyjną i dyskotekową  oraz boisko do gier zespołowych. Zakwaterowanie w  pokojach 3,4,5,6 osobowych z węzłem sanitarnym.

domrybaka.kolobrzeg.pl.

Galeria Kołobrzeg DOM RYBAKA

Galeria-Kołobrzeg-Dom-Rybaka plik PDF

 

http://www.hansapark.de

 

Termin:  30 lipca – 14  sierpnia  2014r.

Cena  1. 520 zł

Cena obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie
 • przejazd do ośrodka wypoczynkowego i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę  kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco-rekreacyjno-wypoczynkowy:

- całodzienna wycieczka autokarowa do Niemiec, do Hansa Parku, który znajduje się w miejscowości Sierksdorf nad samym Morzem Bałtyckim, 30 km na północ od Lubeki. Korzystanie z atrakcji, m.in.: wodny tor bobslejowy „Rio Dorado” kapsuła spadająca z wysokości 50-ciu metrów „Monte -Zuma”, kolejki ziemne i powietrzne, zjeżdżalnie wodne, karuzele, łodzie, wieża widokowa i przepiękne tereny parkowe. Na najmłodszych Czarodziejski Jarmark, gdzie huśtawki, kuglarze i żonglerzy bawią publiczność wymyślnymi sztuczkami. W cyrku wodnym szaleją lwy morskie i foki. W kanionach Dzikiego Zachodu ćwiczą strzelanie z koltów prawdziwi kowboje. Jest tu również rewia „Światło i dźwięk”, kino trójwymiarowe, kraina piratów, afrykańscy akrobaci, teatrzyk dla najmłodszych,

- wycieczka autokarowa do Międzyzdrojów (Zwiedzanie Gabinetu Figur Woskowych),  Wioski Wikingów na wyspie Wolin - zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, a następnie warsztaty (wszystkie): Lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsimi piórami, musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku, poczęstunek: podpłomyk pieczony na blasze nad ogniskiem, z dodatkiem marmolady, miodu lub twarogu z czosnkiem i ziołami, chleb ze smalcem domowej roboty, herbata ziołowa. Czas wolny np. na historycznym placu zabaw,

- zwiedzanie Kołobrzegu – spacer po   Molo, zwiedzanie Portu  Rybackiego, Muzeum Oręża Polskiego (unikatowe i bogate zbiory militariów, neogotycki Ratusz z XIX w,  Nowa Starówka (ciekawy zespół budynków  w zabytkowym układzie ulic), Fortyfikacje kołobrzeskiej twierdzy,

- rejs statkiem po morzu,

- wycieczka do Fortu Ujście z latarnią morską i portu Jachtowego,

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: zawody sportowe (tenis stołowy, piłka siatkowa, kolonijna liga piłki nożnej, spartakiada, zabawy terenowe, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, konkurs rzeźby w piasku,  wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, marsz na orientację, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki wg potrzeb, kąpiel w morzu, plażowanie.

 • leczenie klimatyczne, zajęcia  ogólnousprawniające.

 

Ważne! Na wyjazd do Niemiec konieczny paszport lub dowód osobisty


TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593

www.tpdkrosno.plŚwinoujście „Warta”

 

Ważna informacja!!!

Wyjazd do Świnoujścia:

Krosno, parking ul. Wojska Polskiego 41, zbiórka godz. 16:30  wyjazd godz. 17:00

09 lipca 2014r. i   25 lipca 2014r.

Bardzo zapraszamy TPD Krosno.

 

Karty kwalifikacyjne

Świnoujście 09.07-24.07.2014r.

Świnoujście 25.07-09.08.2014r.


Kolonia wypoczynkowa obóz  dla dzieci i młodzieży.

Świnoujście - to portowe miasto, położone na trzech wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór rozdzielone rzeką  Świną. Dodatkowo w granicach miasta mieści się bardzo wiele mniejszych, niezamieszkanych wysp. W sumie jest ich 44 – to jedyny w swoim rodzaju archipelag! Jedną z niezapomnianych atrakcji turystycznych jest przeprawa promowa, dzięki której można dostać się z jednej części miasta do drugiej.

Świnoujście leży w strefie klimatu umiarkowanego, o charakterze wybitnie przejściowym. Latem w Świnoujściu dzień jest dłuższy o 1 godzinę a zimą o tą 1 godzinę krótszy w stosunku do Polski południowej.  Oprócz swoich niewątpliwych walorów uzdrowiskowych, Świnoujście posiada jedną z najpiękniejszych plaż, która ciągnie się na odległość 10 km dochodząc w niektórych miejscach do 130 m szerokości. Latem wody Bałtyku w okolicach Świnoujścia są najcieplejszymi spośród wszystkich nadmorskich plaż w Polsce.


Ośrodek  Wczasowy „WARTA” dwukondygnacyjny budynek  położony 150 m od przejścia granicznego Świnoujście – Ahlbeck oraz 500 m od morza.
Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z węzłem sanitarnym i TV.  Większość pokoi posiada balkon. Na terenie ośrodka stołówka z pełnym zakresem świadczeń (śniadania w formie bufetu), świetlica ze sprzętem multimedialnym, zaplecze sportowe.

galeria

Tutaj mieszkamy i wypoczywamy.


Terminy:

09 lipiec – 24 lipiec 2014r.

25 lipiec – 09 sierpnia 2014r.

 

Cena 1.520 zł  obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie w pokojach z węzłem sanitarnym
 • przejazd  do ośrodka wypoczynkowego i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco – rekreacyjno – wypoczynkowy

- wycieczka do Międzyzdrojów – zwiedzanie, spacer Aleją Gwiazd, pobyt w Muzeum Figur Woskowych,

- wycieczka do Niemiec – Ahlbeck – pobyt w Termach Bałtyckich,

- wycieczki piesze- zwiedzanie Świnoujścia – promenada plażowa Park Zdrojowy, Fort Anioła, Wieża Widokowa, spacer po falochronie podczas zachodu słońca, zwiedzenie największej w Polsce latarni morskiej ,

- rejs  statkiem,  przeprawa promem,

- pobyt w Wiosce Wikingów na wyspie Wolin – zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, a następnie warsztaty (wszystkie): Lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsimi piórami, musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku, poczęstunek: podpłomyk pieczony na blasze nad ogniskiem, z dodatkiem marmolady, miodu lub twarogu z czosnkiem i ziołami, chleb ze smalcem domowej roboty, herbata ziołowa. Czas wolny np. na historycznym placu zabaw,

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: zawody sportowe (tenis stołowy, piłka plażowa, siatkowa, kolonijna liga piłki nożnej, zabawy terenowe, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, konkurs rzeźby w piasku,  wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, marsz na orientację, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki wg potrzeb, kąpiel w morzu, plażowanie,

 • leczenie klimatyczne, zajęcia  ogólnousprawniające (dla chętnych nieodpłatne wypożyczenie kijków  Nordic walking).

Ważne! Na wyjazd do Niemiec konieczny paszport lub dowód osobisty


TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl

 


 

Zakopane „Świerk”


Karta kwalifikacyjna -Zakopane 23.07 – 05.08.2014r.


Kolonia wypoczynkowa obóz  dla dzieci i młodzieży.

Zakopanestolica polskich Tatr, Miasto niezwykle popularne, warte odwiedzenia zarówno latem jak i zimą ze względu na liczne niepowtarzalne krajobrazy, ciekawostki turystyczne i historyczne.

Dom Wypoczynkowy „ŚWIERK” położony w centrum Zakopanego w zacisznej części miasta ok. 5 min. od Krupówek.  Do dyspozycji kolonistów pokoje 2-3-4-5 osobowe z umywalkami oraz pokoje tyku studio. Na każdym piętrze węzeł sanitarny, kącik  TV. Do dyspozycji kolonistów świetlica, sala dyskotekowa ze sprzętem nagłaśniającym. Obiekt znajduje się na ogrodzonym i oświetlonym terenie posiada własną stołówkę z regionalną kuchnią.


Termin:     23 lipca  – 05 sierpnia 2014r.

Turnus dla dzieci i młodzieży

Cena  1.180 zł obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie
 • przejazd do ośrodka i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco – rekreacyjno – wypoczynkowy:

wycieczka kolejką na Butorowy Wierch i Gubałówkę, przejazd kolejką grawitacyjną w wagonikach, pobyt w Aquaparku, wycieczki piesze po Zakopanem -  zwiedzenie Muzeum Wł. Hasiora, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie znajdują się groby  Makuszyńskiego, Orkana, Witkacego i Tetmajera oraz wielu sławnych wspinaczy, artystów i górali,

wyjście na skocznię narciarską Wielka Krokiew, wyjazd wyciągiem na szczyt skoczni,

- spacer na Rówień Krupową,

- wyjście na Antałówkę (piękny widok na Tatry i Zakopane), przejście na Jaszczurówkę zwiedzanie kaplicy oraz wystawy malowanej na szkle,

- spacer na Krupówki i do „Domu do Góry Nogami”,

- wyjście na  Krzeptówki – góralskie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, Muzeum Tatrzańskie – budynek w którym zgromadzono etnograficzne, historyczne i przyrodnicze skarby pochodzące z Tatr i Podhala,

- wyjście  drogą pod Reglami do Doliny ku Dziurze – wejście do Jaskini,

- wycieczka do centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Kuźnicach,

- zajęcia sportowo – rekreacyjne:

zawody sportowe (tenis stołowy, piłka siatkowa, kolonijna liga piłki nożnej, spartakiada, zabawy terenowe, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, marsz na orientację, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki wg potrzeb.

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl

Powrót do strony głównej.