Ważna Informacja

Opublikowano: 23.04.2021

Pomagamy dzieciom i młodzieży w odzyskiwaniu właściwego rytmu życia po pandemii.

TPD Krosno zaprasza dzieci, młodzież i rodziców do zapoznania się z ofertą wyjazdów wakacyjnych oraz oferty wypoczynku w miejscu zamieszkania.

Drodzy Przyjaciele.

Epidemia zwalnia. Po okresie ograniczeń, w tym nauki zdalnej dzieci i młodzież zasługują na to, by rozpocząć proces powrotu do normalności także w pozadomowym, np. kolonijnym środowisku.

Gdy młodzi chodzili do szkoły, ich dzień charakteryzował się pewną strukturą i przewidywalnością: był czas na pobudkę i przygotowanie do wyjścia, czas nauki w szkole, czas na posiłki, na zabawę, odrabianie lekcji itp. Takie ramy pomagają dzieciom odnaleźć się w różnych wymaganiach, dają poczucie bezpieczeństwa, bo wiadomo, czego się można spodziewać, co po czym następuje. Pomagają też w radzeniu sobie z różnymi zadaniami i ułatwiają produktywność (wiadomo, kiedy jest czas na pracę i naukę, a kiedy na zabawę i odpoczynek).

Kolonia, obóz młodzieżowy, półkolonia, turnus rehabilitacyjny to zdecydowanie coś więcej niż tylko miejsce, w którym uczestnicy wypoczywają. To miejsce, gdzie w przyjazny sposób odbudowujemy właściwy rytm życia człowieka. To także miejsce, w którym nawiązywane są i podtrzymywane przyjaźnie, gdzie młodzi uczą się rozwijać różnego rodzaju kompetencje społeczne, jak choćby umiejętność negocjowania czy rozwiązywania konfliktów. To najbardziej ucierpiało w czasie pandemii.

Pragniemy pomóc w odbudowywaniu tej umiejętności ,wesprzeć w podtrzymywaniu relacji rówieśniczych, pomóc w budowaniu i odbudowywaniu pozytywnego obrazu samego siebie.

W okresie izolacji oraz ograniczeń epidemicznych dzieci i młodzież byli w sytuacji, która mieściła w sobie wiele różnych emocji – zarówno pozytywnych, jak i tych trudnych. Będziemy tak organizować pobyt , by wywoływać dobre emocje i doznania. Będziemy dla uczestników poszukiwać obszarów, na które oni mogą mieć wpływ i w których mogą czuć się sprawczy oraz kompetentni. Wtedy jest szansa na poprawę samopoczucia i obrazu siebie samego.


Proponujemy wyjazdy wakacyjne w górach i nad morzem. Także półkolonie w Krośnie. Zapraszamy!


Marian Duda Prezes TPD Krosno