Turnusy dla dzieci i młodzieży, oraz z opiekunem indywidualnym 2015r.

Opublikowano: 26.02.2015

Krynica Morska,  Kołobrzeg, Świnoujście, Rowy

 

Karta Kwalifikacyjna

Krynica Morska

Krynica Morska „Luxus”

Turnusy dla dzieci   i młodzieży z opiekunem indywidualnym.

Krynica Morska - usytuowana na północy Polski, na małym skrawku lądu – Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo – bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów.  Czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt sprawiają, że Krynicę Morską odwiedza kilkanaście tysięcy spragnionych słońca, morskich kąpieli oraz innych atrakcji wczasowiczów. W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy, dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

Ośrodek Wypoczynkowy „LUXUS” oddalony od morza ok. 150m posiada pokoje 2,3,4 osobowe z łazienką, WC  i TV oraz pokoje typu studio. Do dyspozycji gości świetlica, sala dyskotekowa, plac zabaw, kawiarnia.

www.owluxus.pl/

 

Termin:     27 lipca – 11 sierpnia 2015r.

Turnusy dla dzieci   i młodzieży z opiekunem indywidualnym.


Cena:    1570,- zł od osoby obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie
 • przejazd do ośrodka wypoczynkowego  i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco – rekreacyjno – wypoczynkowy:

- całodzienna wycieczka autokarowa do Trójmiasta (ZOO, Oceanarium, latarnia morska, Gdańska  Brama  Wyżna, Zespół Wieży Więziennej i  Katowni tzw. Barbakan Gdański,  Ratusz, Fontanna Neptuna,  przystań Żeglugi Gdańskiej, Pomnik Stoczniowców, Gdański Nowy Port, Katedra),

-   wycieczka do Malborka i zwiedzanie  Zamku z przewodnikiem,

- wycieczki piesze po Krynicy, na Wielbłądzi Garb (49,5 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie ( jedyny naturalny punkt na Mierzei, z którego widać równocześnie Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany),

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, konkurs rzeźby w piasku,  wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 • leczenie klimatyczne, zajęcia ogólnousprawniające, kąpiel w morzu i plażowanie.

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl


Karty kwalifikacyjne

Kołobrzeg 14.07-29.07.2015

Kołobrzeg 28.07-12.08.2015

 

Kołobrzeg „Dom Rybaka”

Turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży.

Kołobrzeg - to miejscowość uzdrowiskowa i duże kąpielisko morskie o największym nasłonecznieniu na Wybrzeżu Bałtyckim. Do dyspozycji wczasowiczów jest 6-kilometrowa piaszczysta plaża wzdłuż, której ciągnie się zacieniona aleja nadmorska. Atrakcją jest wysunięte 220m w głąb morza molo spacerowe i latarnia morska z udostępnionym dla turystów tarasem widokowym.

Ośrodek Wypoczynkowo – Rekreacyjny i Rehabilitacyjny „DOM RYBAKA”, to 3-kondygnacyjny budynek położony na ogrodzonym, pięknie zagospodarowanym terenie w bezpiecznym sąsiedztwie parku, 600m od morza i pięknej piaszczystej plaży. Obiekt posiada własną stołówkę, salę telewizyjną i dyskotekową  oraz boisko do gier zespołowych. Zakwaterowanie w  pokojach 3,4,5,6 osobowych z węzłem sanitarnym.

domrybaka.kolobrzeg.pl.

Galeria Kołobrzeg DOM RYBAKA

Galeria-Kołobrzeg-Dom-Rybaka plik PDF

 

Terminy:  14 lipca – 29 lipca  2015r.

28 lipca – 12 sierpnia  2015r.

Cena  1. 580 zł

Cena obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie
 • przejazd do ośrodka wypoczynkowego i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę  kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco-rekreacyjno-wypoczynkowy:

Tropical Islands

- wycieczka autokarowa do Niemiec, zwiedzanie Berlina m. in.: Reichstag, Bramę Brandenburską, rejon linii muru berlińskiego. Przejazd arteriami byłego Berlina Zachodniego po drodze zwiedzając Plac Poczdamski i Nowe City Berlina z nowoczesną zabudową i wspaniałą architekturą na miarę XXI wieku, przejazd do Tropical Islands (okolice Berlina) – największego tropikalnego parku rozrywki w Europie. W Tropical Islands jest wszystko, co „tropikalne”: Lśniąco biała piaszczysta plaża, największy na świecie las tropikalny pod dachem, lazurowa laguna, Morze Południowe z wysepkami, wioska tropikalna, show  i kultura, sport i zabawy przy zawsze przyjemnych 25 stopniach w cieniu – wszystko to w największej samonośnej hali świata.

- wycieczka autokarowa do Międzyzdrojów (Zwiedzanie Gabinetu Figur Woskowych),  Wioski Wikingów na wyspie Wolin - zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, a następnie warsztaty (wszystkie): Lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsimi piórami, musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku, poczęstunek: podpłomyk pieczony na blasze nad ogniskiem, z dodatkiem marmolady, miodu lub twarogu z czosnkiem i ziołami, chleb ze smalcem domowej roboty, herbata ziołowa. Czas wolny np. na historycznym placu zabaw,

- zwiedzanie Kołobrzegu – spacer po   Molo, zwiedzanie Portu  Rybackiego, Muzeum Oręża Polskiego (unikatowe i bogate zbiory militariów, neogotycki Ratusz z XIX w,  Nowa Starówka (ciekawy zespół budynków  w zabytkowym układzie ulic), Fortyfikacje kołobrzeskiej twierdzy,

- rejs statkiem po morzu,

- wycieczka do Fortu Ujście z latarnią morską i portu Jachtowego,

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: zawody sportowe (tenis stołowy, piłka siatkowa, kolonijna liga piłki nożnej, spartakiada, zabawy terenowe, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, konkurs rzeźby w piasku,  wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, marsz na orientację, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki wg potrzeb, kąpiel w morzu, plażowanie.

 • leczenie klimatyczne, zajęcia  ogólnousprawniające.

 

Ważne! Na wyjazd do Niemiec konieczny paszport lub dowód osobisty

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593 www.tpdkrosno.pl

 


Karta Kwalifikacyjna

Świnoujście turnus rehabilitacyjny

Świnoujście „Warta”

Turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży z opiekunem indywidualnym.

Świnoujście - to portowe miasto, położone na trzech wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór rozdzielone rzeką  Świną. Dodatkowo w granicach miasta mieści się bardzo wiele mniejszych, niezamieszkanych wysp. W sumie jest ich 44 – to jedyny w swoim rodzaju archipelag! Jedną z niezapomnianych atrakcji turystycznych jest przeprawa promowa, dzięki której można dostać się z jednej części miasta do drugiej.

Świnoujście leży w strefie klimatu umiarkowanego, o charakterze wybitnie przejściowym. Latem w Świnoujściu dzień jest dłuższy o 1 godzinę a zimą o tą 1 godzinę krótszy w stosunku do Polski południowej.  Oprócz swoich niewątpliwych walorów uzdrowiskowych, Świnoujście posiada jedną z najpiękniejszych plaż, która ciągnie się na odległość 10 km dochodząc w niektórych miejscach do 130 m szerokości. Latem wody Bałtyku w okolicach Świnoujścia są najcieplejszymi spośród wszystkich nadmorskich plaż w Polsce.


Ośrodek  Wczasowy „WARTA” dwukondygnacyjny budynek  położony 150 m od przejścia granicznego Świnoujście – Ahlbeck oraz 500 m od morza.
Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z węzłem sanitarnym i TV.  Większość pokoi posiada balkon. Na terenie ośrodka stołówka z pełnym zakresem świadczeń (śniadania w formie bufetu), świetlica ze sprzętem multimedialnym, zaplecze sportowe.

galeria

tutaj mieszkamy i wypoczywamy


Termin:

05 lipiec – 20 lipca 2015r.

Cena 1.590 zł  obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • zakwaterowanie w pokojach z węzłem sanitarnym
 • przejazd  do ośrodka wypoczynkowego i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco – rekreacyjno – wypoczynkowy

- wycieczka do Międzyzdrojów - zwiedzanie, spacer Aleją Gwiazd, pobyt w Muzeum Figur Woskowych,

- wycieczka do Niemiec – Ahlbeck – pobyt w Termach Bałtyckich,

- wycieczki piesze- zwiedzanie Świnoujścia – promenada plażowa Park Zdrojowy, Fort Anioła, Wieża Widokowa, spacer po falochronie podczas zachodu słońca, zwiedzenie największej w Polsce latarni morskiej ,

- pobyt w Wiosce Wikingów na wyspie Wolin – zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, a następnie warsztaty (wszystkie): Lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsimi piórami, musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku, poczęstunek: podpłomyk pieczony na blasze nad ogniskiem, z dodatkiem marmolady, miodu lub twarogu z czosnkiem i ziołami, chleb ze smalcem domowej roboty, herbata ziołowa. Czas wolny np. na historycznym placu zabaw,

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: zawody sportowe (tenis stołowy, piłka plażowa, siatkowa, kolonijna liga piłki nożnej, zabawy terenowe, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, konkurs rzeźby w piasku,  wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, marsz na orientację, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki wg potrzeb, kąpiel w morzu, plażowanie.

 • leczenie klimatyczne, zajęcia  ogólnousprawniające (dla chętnych nieodpłatne wypożyczenie kijków  Nordic walking).

Ważne! Na wyjazd do Niemiec konieczny paszport lub dowód osobisty

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl


Karta kwalifikacyjna

Rowy Albatros

Rowy”Albatros”

Turnusy dla dzieci   i młodzieży z opiekunem indywidualnym.

Rowymalutka, urokliwa miejscowość (właściwie osada rybacka) między Łebą i Ustką, między Bałtykiem a Jeziorem Gardno, na zachodniej granicy Słowińskiego Parku Narodowego. Szerokie piaszczyste plaże, ruchome wydmy, urwiste brzegi z klifami o wysokości do 30 metrów oraz wspaniały mikroklimat o leczniczych właściwościach czynią z Rowów i okolic miejsca godne polecenia nawet dla najbardziej wybrednych turystów. O czystości środowiska świadczyć może występowanie wielu gatunków zwierząt i ptaków niespotykanych w innych rejonach kraju. Dla zachowania najatrakcyjniejszego fragmentu wybrzeża między Rowami a Łebą stworzono Słowiński Park Narodowy-światowy rezerwat biosfery.

Ośrodek ‘Albatros”- położony jest nad samym morzem w sosnowym lesie. Posiada pokoje 2,3,4 -osobowe oraz pokoje typu studio. Wszystkie z węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka znajduje się kort tenisowy, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, tenis stołowy, grill  oraz parking.

www.albatrosrowy

Termin: 09 sierpnia – 24 sierpnia 2015r.

Kwota  1.610  zł od osoby

obejmuje:

 • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • transport na placówkę i z powrotem
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej
 • program usprawniająco – rekreacyjno – wypoczynkowy
 • zakwaterowanie: pokoje 2,3,4 osobowe

- wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie na ruchome wydmy,

- wycieczka do Łeby - zwiedzanie miasta, portu jachtowego, Muzeum Motyli, Muzeum Luster, pobyt w Jurajskim Parku.

- wycieczki piesze po miejscowości zwiedzanie m.in. neoromański kościół z XIX zbudowany z głazów polodowcowych, XIX wieczne drewniano-gliniane chaty, port rybacki. Ponadto ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry zabawy, rozgrywki sportowe, zabawy terenowe, konkursy: rzeźby w piasku, karaoke, plastyczny. Wieczory zagadek i quizów,

 • leczenie klimatyczne, zajęcia ogólnousprawniające, kąpiele morskie i słoneczne.

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593

www.tpdkrosno.pl