Krynica Zdrój-nowy turnus

Opublikowano: 25.05.2018

Krynica  Zdrój – wyjątkowe miejsce na wyjątkową kolonię.

 

 

Karta kwalifikacyjna

Krynica Zdrój – Tęcza 18.07-31.07.2018r.

Miasto znane jest ze swoich właściwości leczniczych, posiada kilka pijalni wód, gdzie można posmakować różnych kompozycji mineralnych.  Krynica jest położona pomiędzy trzema górami: Krzyżową, Parkową i Jasiennikiem. Od północy i wschodu przestrzeń miasta zamknięta jest przełęczami, a ku południu otwiera się doliną rzeki Kryniczanki, która przepływa z północy na południe przez całą długość miasta. W samym centrum wpływa do niej z jej lewego brzegu potok Palenica, który podąża ze wschodu. W końcu XIX w. Krynica była modnym i elitarnym miejscem pobytu i spotkań wielu sławnych Polaków. (bywali tu m. in. J. Matejko, A. Grottger, H. Sienkiewicz, J. I. Kraszewski).    W okresie międzywojennym przebywali tu również: L. Solski, H. Modrzejewska, W. Reymont, J. Tuwim, K. I. Gałczyński, J. Kiepura (miał tu własną willę „Patria”).

Ośrodek Wypoczynkowy „Tęcza” w Krynicy Zdroju posiada pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami oraz pokoje 2,3 osobowe z umywalkami (prysznice i toalety w korytarzach), wszystkie z telewizorami. W budynkach dostępna jest jadalnia z pełnym zakresem świadczeń (śniadania i kolacje podawane na szwedzkim stole, obiad serwowany do stolika. Do obiadu  kilka rodzajów sałatek, które oferowane są bez ograniczeń) oraz sala z bilardem i dużym tarasem, świetlica – sala Disco. W sąsiedztwie znajdują się: basen i grota solna. Lecznicze wody mineralne oraz walory krajobrazowe sprzyjają wypoczynkowi i poprawie zdrowia.

 

Turnus rekreacyjno – wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży

Termin: 18 lipca – 31 lipca 2018r.  (14 dni)

Cena:  1.100,00 zł

obejmuje:

  • wyżywienie – 4 posiłki dziennie
  • zakwaterowanie
  • transport do ośrodka i z powrotem
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę kadry pedagogicznej
  • program usprawniająco – rekreacyjno – wypoczynkowy:

wędrówki po Krynicy Zdroju i najbliższej okolicy m.in. Deptak Krynicki – obejrzenie fontanny multimedialnej (pokaz tańczącej wody), degustacja wód mineralnych w krynickiej pijalni odwiedzenie Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego, w którym znajduje się kilkaset spreparowanych zwierząt, wiele z nich to gatunki prawnie chronione. Zbiory były gromadzone przez ponad 30 lat polowania, zbierania i pozyskiwania.

- Zwiedzenie Muzeum Zabawek „Bajka” - magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków.

- wyjazd kolejką na Górę Parkową i spacer ścieżką przyrodniczo- edukacyjną,

wycieczka autokarowa do Kamiannej – zwiedzanie Muzeum Pszczelarstwa,

wycieczka do Muszyny – zwiedzanie Ogrodów Sensorycznych i ruin zamku,

- wycieczka do Starego Sącza - zwiedzanie średniowiecznego Rynku, Klasztoru Sióstr Klarysek, Ołtarza i Muzeum Papieskiego, zwiedzenie Rytra (śladami Marii Kownackiej -”Rogaś z doliny roztoki”) oraz Piwnicznej Zdrój.

- zajęcia sportowo – rekreacyjne: zawody sportowe (tenis stołowy, kolonijna liga piłki nożnej, spartakiada, zabawy terenowe, marsz na orientację, teleturnieje, prezentacje artystyczne grup – wakacyjna rewia mody, pokaz letnich fryzur, bale przebierańców, wieczory zagadek i quizów, plenerowe wieczory przy muzyce, nauka tańca, dyskoteki wg potrzeb, zajęcia świetlicowe (gry stolikowe, projekcje filmowe).

- leczenie klimatyczne, zajęcia  ogólnousprawniające.

Uwaga! Prosimy o zabranie z sobą legitymacji szkolnej.

 

TPD  38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41 tel. 134326295, 600385593 www.tpdkrosno.pl

e-mail: tpdkrosno@op.pl